Čas korony

Počas koronaprázdnin som sa cítila fajn,  ale niekedy som bola smutná, lebo som sa nemohla stretávať s pani uciteľkou a s kamarátmi.

 Na začiatku som sa veľmi bála, že koronavírus dostanem, no potom som zistila, že proti tomu vírusu sú deti odolnejšie. Už som prestala pozerať aj televizne správy kvôli tomu, že sa o ničom inom nehovorilo, len o koronavíruse.

 Väčšinu času som trávila doma. Tým, že sa zavrela aj naša škola, cez týždeň sme mali online hodiny, ktoré sa mi veľmi páčili.  Vždy po skončení online hodín som vypracovala zadané úlohy z rôznych predmetov. Vypracovanie úloh mi väčšinou trvalo asi 2 hodiny, potom som sa len nudila, lebo som nemohla ísť von s kamarátmi. Najhoršie bolo to, že som si najlepšie kamošky, nemohla pozvať ani ku nám na návštevu. Krátila som si čas pozeraním videí na tiktoku. Ak ma niečo kreatívne napadlo, tiež som to tam natočila.

Koronavírus sa dotkol aj fungovania základných umeleckých škôl. Nemohla som sa zúčastňovať mojich obľúbených hodín klavira. Pani učiteľka mi zadávala skladby, ktoré som musela nahrať na nahrávku a poslať to cez Messenger. Pani učiteľka zhodnotila nahrávku a  vo video správe mi opísala, kde robím chyby. Podobným spôsobom sme to robili aj na hodinách spevu.

Veľmi si prajem, aby sa všetko vrátilo do starých koľají tak, ako to bolo pred vypuknutím koronavírusu. Koronavírus mi prekazil plány navštíviť Bojnický zámok a ZOO, na ktorý som sa veľmi tešila. Bol to môj sen , o ktorom som snívala. Veľmi som si priala, aby tento vírus navždy zmizol a môj sen sa stane skutočnosťou.

Lillian Takácsová, IV.B, 10 rokov, ZŠ Severná 21, Moldava nad Bodvou