Môj sen

     Jeden letný večer sme sedeli s mojou mamkou a sestrou na balkóne.Zrazu celé okolie zožltlo.Videli sme všetko vôkol nás žlté.Zrazu prišla veľká čierňava. Zotmelo sa a začalo sa strašne blýskať. Mamka zakričala: “Choďte sa rýchlo kúpať, lebo nebude elektrina. Tak rýchlo som sa okúpala a uložila som sa spať.Strašne som sa bála, ale od únavy po celom náročnom dni som nakoniec sladko zaspala. Sníval sa mi krásny sen, o ktorom som ráno porozprávala mamke.         

        Snívalo sa mi, že som s mojou rodinou cestovala na dovolenku do Turecka.  Leteli sme krásnym veľkým lietadlom. Ale trochu som sa v ňom bála. Boli sme ubytovaní v krásnom novom hotely. Bol to nádherný dvadsať poschodový hotel. Recepcia bola vyložená z mramoru. Pred hotelom boli veľké bazény s toboganmi a reštauráciami. Celý deň sme sa s mojou sestrou potápali a spúšťali na toboganoch. Hrala tam hlasná hudba. Neďaleko bazénov bolo krásne pekné more. Každe ráno sme išli s rodičmi k moru. Celý deň sme skákali vo veľkých vlnách a hrali sa s pieskom .Každý deň  sme chodili na trhy nakupovať oblečenie, kabelky, topánky a veľa iných drobností.Večer som sa tešila na vystúpenia hudobníkov, ktorý chodili robiť program do hotela. Nadišiel náš posledný deň dovolenky, ktorý som neznášala a bola som veľmi smutná, že odchádzame domov z tohto raja na zemi. Bolo potrebné zbaliť si veci, ale zrazu sme prišli na to, že nezavrieme kufor. V noci sme s mamkou utekali na trh, kúpiť ďalší kufor. Mali sme poslednú pol hodinu, lebo zatvárali. Nakoniec sme kúpili veľký  červený kufor a mohli sme sa poriadne pobaliť a spokojne odísť. Keď sme už sedeli v lietadle a troška to nami potriaslo, necítila som sa najlepšie. V tom som sa ráno celá spotená zobudila. A keď som  zbadala, že som v mojej izbe bola som prekvapená.V tom vošla mamka, zobudiť ma do školy. Ja  som jej celý môj sen porozprávala. Mamka mi, ale vysvetlila, že tento rok musíme ostať na našom krásnom Slovensku. Sľúbila mi, že pôjdeme cez prázdniny na dovolenku, ale len na Stredné Slovensko  do mesta Dolná Strehová. Povedala, že už čítala na internete a tiež je tam krásny hotel a termálne kúpalisko s toboganmi. Mamka vravela,  že tento rok ostaneme na Slovenku, kedže je len mesiac po korona kríze, a práve teraz je dôležité pre naše Slovensko dovolenkovať len práve tu. Aj my máme zaplatený zájazd do Turecka, ale sme sa rozhodli, že nikde nepocestujeme a ostaneme len na Slovensku. S mamkou sme sa ešte rozprávali, že za tie peniaze si užijeme na Slovensku aj dovolenku vo Vysokých Tatrách a Bojniciach. Korona vírus zasiahol celé Slovensko, a aj my sme sa preto rozhodli, že sa našej krásnej vlasti aj takouto formou pomôžeme pozbierať. Strašne sa teším na leto, že už nie sú obmedzenia a budeme môcť cestovať aj po našich hradoch, zámkoch a po jaskyniach, lebo to ma veľmi baví.

     Som veľmi rada, že sme toto ťažké obdobie spoločne zvládli a prajem si, aby sa už tento vírus nikdy nevrátil.Spokojne a šťastne som sa vybrala do školy.

Alexandra Fazekašová, IV.B, 10 rokov, ZŠ Severná 21, Moldava nad Bodvou