Príbeh o zlej kráľovnej Corone

Tento zážitok sa mi navždy zapíše do hlavy. Moje meno je Ellie.

Bol úplne normálny deň, volala som s kamoškami Viki a Meli . Chvíľu sme sa rozprávali keď som zrazu začula divné zvuky. Vychádzali zo zrkadla a hovorili: „Ellie, vstúp, potrebujeme ťa!“ Dosť som sa zľakla, pretože ma to ťahalo dnu . Tak som pristúpila a odrazu som bola v inom svete, nanešťastie bez mobilu .

Ocitla som sa v akomsi kráľovstve. Pozerala som sa a vedľa mňa bola Melisa a Viki. Pozreli sa na mňa a vykríkli: „Aaaaaa, ty máš krídla!“ Keď som sa pozrela dozadu aj ja som sa rozkričala. Vôbec sme neriešili, že sme v záhadnej krajine. Keď sme nedávali pozor, zrazu niečo priletelo a Viki s Meli odnieslo. Ja som za dievčatami iba kričala a keď som chcela vzlietnuť, spadla som z útesu a zamotala sa do kríku šípkovej ruže. Zobudila som sa v nejakej malej klietke zviazaná, a cítila som že sa pohybujeme. Ja som sa však vôbec nevedela ani pohnúť.  Išli sme smerom do hradu, a všetci, čo ma videli, sa ma báli. Keď sme došli do hradu, vyhnali ma z klietky a dohnali ma pred kráľovnú. Jej meno bolo Čistota Voňavá. Nakázala, aby ma rozviazali a  povedala mi, že ma veľmi rada vidí. Povedala som jej, že to musí byť nejaký omyl, že hľadám iba svoje priateľky. Vyrozprávala mi príbeh o jej sestre Zdravie, ktorú nakazila zlá čarodejnica., Zlá čarodejnica sa pri čarovaní vysilila a zomrela. Sestra kráľovnej sa zmenila na zlú kráľovnú Coronu, a získala moc, ktorá vie zničiť všetko živé na svete. Viki a Meli uniesla, aby ich vedela použiť ako rukojemníkov a aby ma  nahnala do pasce. Kráľovná mi tiež povedala, že musím nájsť tri magické veci, aby som dievčatá zachránila. Opýtala som sa, prečo mám v tomto kráľovstve krídla, odvetila: „Je to preto, lebo si posledná z čiernych fénixov.“ Prišiel čas na hľadanie magických vecí. Kráľovná mi dala mapu a povedala, že prichystá, to, čo z vojska zostalo. Vojsko bolo totiž zaneprázdnené liečením  ľudí, od Coroninej mágie . Vojsko v tomto svete boli lekári a záchranári.  Kráľovná mi popriala šťastie a ja som sa vydala na cestu nakoniec sama.

Prvý magický predmet bola dezinfekcia. Bol to čarovný nápoj, ktorý vedel vyliečiť z každej choroby. Dezinfekciu som mala nájsť hlboko v čarovnom lese, u čarodejnice. Cesta mi ubiehala celkom rýchlo, na konci bola malá chatka,  na ktorej dvere som zaklopala. Z vnútra sa ozýval hlasný smiech. Vstúpila som do chatky a zrazu vyskočila  spoza mňa. Tak som sa zľakla, až som spadla na zem. Čarodejnica riekla: „Ahoj Ellie, už dlho som ťa tu čakala, ale aby si dostala to, po čo si prišla, musíš mi doniesť zlatú hubku a materinú rúšku. Materinú rúšku som našla ihneď, rástla všade na okolí. Druhá časť bola ťažšia, zlatú hubku totiž majú iba trolovia, ktorí žijú v susednom lese. Musela som im nazbierať košík lesných jahôd na výmenu. Hneď, ako som tie predmety priniesla, dostala som dezinfekciu a poslala ma preč.

Druhý magický predmet bolo brnenie dettol. Získať ho bolo oveľa ťažšie, nakoľko ho strážil obrovský trojhlavý pes. Potichu som okolo neho prešla, ale keď som si obliekala brnenie, tak sa jaskyňa,  v ktorej žil začala rúcať. Rýchlo som chcela utiecť, no videla som, že trojhlavý pes je zaseknutý, tak som mu pomohla, a spolu sme sa zachránili z jaskyne. Keď sme boli už vonku, začal ma od radosti olizovať a skákať na mňa. Rozlúčili sme sa a pokračovala som v ceste.

Magický predmet číslo tri bol meč menom rúško. Cesta na jeho získanie bola hornatá a veľmi ťažká. Skoro som na ceste prišla o život. Meč sa totiž nachádza v najvyššej veži Coroninho hradu a ten je ukrytý hlboko v skalách. Cestou ma zastihla zima, vietor, búrka. Keď som prišla na miesto, použila som krídla, aby  som sa dostala do veže. Cez okno som uvidela ten nádherný meč, ale po Corone nebolo ani chýru ani slychu.

Rozbila som okno, skočila dovnútra a snažila som sa meč vytiahnuť. Hneď ako som ho vytiahla otvorili sa za mnou obrovské tajné dvere a vo vnútri bola Corona  a Viki a Meli. Corona ma privítala a oznámila mi, že ak sa nevzdám dobrovoľne, zabije dievčatá. Dievčatám som naznačila jemne svoj plán a hneď sme sa do neho pustili. Ten plán bol odviezť Coroninu pozornosť od dievčat, a tie sa medzitým preplazia okolo nej. Corona na mňa vybehla, ale ja som ju odrazila mojím mečom-rúškom. Potom som dievčatám hodila dezinfekciu. Corona sa nahnevala a chcela na mňa použiť mágiu, no moje brnenie-dettol bolo silnejšie a jej mágia slabla. V tej chvíli, keď bola oslabená a nedávala pozor, na ňu dievčatá nastriekali dezinfekciu. A Corona sa premenila naspäť. Bola z nej opäť veľmi milá, priateľská sestra  Čistoty Voňavej –  Zdravie.

Celé kráľovstvo bolo opäť oslobodené – zdravé, a to iba kvôli týmto veciam: dezinfekcii, čistote – dettol, rúškam, obetavých lekárom, sestrám, záchranárom (začarovaný vojaci).

Krajina bola zachránená a aj moja úloha sa skončila, tak ako ma ťahalo zrkadlo dnu zrazu ma ťahalo aj späť. Všetky sme sa vrátili zdravé a nikto si ničoho nevšimol.

Alexandra Melegová, 12 rokov, 7.A / ZŠ Severná 21, Moldava nad Bod.