Spolu sme to zvládli!

V roku 2020 sa objavila záhadná choroba menom covid-19. Nikto však nečakal, že to budeme mať také ťažké. Táto choroba nakazila veľa ľudí, niektorí na ňu aj umreli. Bol to vírus, ktorý mal podobné príznaky s chrípkou. Slovensko však všetko zvládlo. Pýtate sa ako? To vám teraz poviem…

Slovensko si zvyčajne žilo ako predtým. Deti chodili do škôl, obchodné centrá boli otvorené a všetko bolo v poriadku. Kým neprišla táto zákerná choroba. Keď prišla táto choroba k nám, ihneď sa všetko riešilo. Zatvárali sa školy, začali sme nosiť rúška a boli sme čistotnejší. Deti sa učili online. Bolo to pre každého z nás ťažké. Ale bojovali sme. Zo zahraničia chodili ľudia domov na Slovensko. Tým ako prichádzali, pribúdalo viac a viac prípadov. Boli tu však zdravotníci, policajti, hasiči…Ktorých sme nazývali HRDINAMI. Zachraňovali nám život predtým, teraz a aj vždy budú. Každý sledoval televíziu, aby zistil, čo nové je ohľadom tejto choroby. Nikto nevie, ako vznikla. Niekto tvrdí ,že je zo zvierat, a niekto zas, že je umelo vytvorená. Ale vráťme sa späť k tým hrdinom…

Títo hrdinovia bojovali za nás každý deň, boli v práci, zisťovali nové informácie… Medzi hrdinov patrili aj učitelia, pretože mali tú ochotu učiť sa s deťmi online, našli si na nich čas a i cez to že bola takáto situácia, nevzdali to. A preto my, ľudia, by sme mali byť vďační za takýchto ľudí.

Každému niečo chýbalo. Deťom chýbala škola, niektorým chýbala práca, priatelia a aj starí rodičia. Ľudia nemohli byť vo veľkých skupinkách, preto nám chýbala aj spoločnosť. Ľudia museli ostať doma, pretože bola povinná karanténa. A vďaka tomu, že my, ľudia sme všetko dodržiavali a zdravotníci a ostatní nám pomáhali, bolo to už na dobrej ceste. Začali sa uvoľňovať opatrenia. A nakoniec sme covid-19 porazili. Všetci sme sa tešili na kamarátov a príbuzných. Deti sa tešili do školy a iní do práce. Každému z nás niečo chýbalo.

Ale my sme to zvládli, a všetko bolo dobre ako bývalo. Ďakujme všetkým, ktorí nepretržite bojovali za nás a ochraňovali nás. ĎAKUJEME.

Barbara Berinská , 12 rokov, 6.B, ZŠ Severná 21, Moldava nad Bod.