Vysnívaj si Slovensko

Na Slovensku, vlastne v celom svete sa teraz deje veľa zlého. Rok 2020 je proste o ničom. Začalo to, potenciálnou, treťou svetovou vojnou, pokračovalo to smrťou jedného z najlepších basketbalových hráčov a protestmi v Amerike. Ale počas toho všetkého, vypukla svetová pandémia nového Koronavírusu.

Covid-19 sa najprv objavil v Číne. Z tadiaľ sa postupne rozšíril do všetkých kútov sveta. Vo svete zavládla panika. Takmer každý si kládol otázku „Budem ďalší?“

Veľa ľudí začalo vykupovať antibakteriálne mydlá, múku aj rúška.

Postupne štát zatvoril školy, reštaurácie aj niektoré obchody. Na verejnosti boli povinné  rúška.

Myslím, že nám všetkým táto situácia niečo zobrala, ale aj niečo nové dala. Zobrala nám napríklad našu voľnosť. Táto situácia nás donútila zostať doma, celé dni nič nerobiť a premýšľať nad tým, kedy sa toto peklo už skončí.

Ja, napríklad, som premýšľala nad tým, že prečo ja sedím doma a tam vonku aj v iných krajinách ľudia riskujú svoje životy, aby nás chránili.

A týmto nehovorím o lekároch. Oni totiž neboli jediní, ktorí riskovali svoje životy. V televízii ich stále ospevovali, ale čo taká predavačka v obchode? Alebo smetiar a policajt? Aj títo ľudia chceli byť v bezpečí, ale nemohli, pretože my ostatní potrebujeme jedlo a veci z obchodu, potrebujeme, aby nám smetiari vyniesli odpad, potrebujeme, aby nás niekto chránil pred zločinom,  ktorý nikdy nespí.

Týmto by som sa chcela poďakovať všetkým predavačkám, smetiarom, policajtom a mnohým iným, ktorí cez tento ťažký čas chodili do práce.  

Ďakujem!

Alexandra Štofanová, 14 rokov, 8.A / ZŠ Severná 21, Moldava nad Bod.